piątek, 18 styczeń 2019

Wsparcie dla bloga:

Sprzęt turystyczny

Tekst jednej z turystycznych piosenek mówi: „a ja mam swoją gitarę, spodnie wytarte i buty stare i nic mnie więcej nie obchodzi bom turystą się urodził”. Romantyczny co prawda tekst, jednak każdy prawdziwy turysta, wie że takie podejście byłoby skrajnie nieodpowiedzialne i mogłoby się okazać niebezpieczne. Aby tego uniknąć każdy turysta powinien zaopatrzyć się w:

- pakowny plecach – kupując plecak podróżny należy zwrócić uwagę na kilka elementów: pojemność plecaka, jego pakowność (bo nie zawsze pojemność jest jednoznaczna z pakownością) oraz wytrzymałość (wszyscy wiemy, że plecaki turystyczne nie jednokrotnie muszą wiele przejść)

- ciepły śpiwór – zwłaszcza jeśli mamy w planie sypianie pod namiotami o różnych porach roku. Możemy się też zdecydować na wersję zimową – cieplejszą, i znacznie lżejszy, śpiwór letni.

- apteczka – wiadomo, do plecaka apteczki nie pakujemy, jednak jej zawartość taka jak bandaże, środki przeciwbólowe czy woda utleniona oraz węgiel – powinny znaleźć się w zestawie każdego podróżnika.

- kijki do nord-walkingu – doskonale sprawdzają się zwłaszcza na dłuższych trasach, stanowią istotne ułatwienie w poruszaniu się po górach.

 

- latarka – najlepiej czołowa, bowiem chodząc w górach dobrze jest mieć wolne ręce. Zmrok w lasach i górach zapada szybko i czasem może zastać nas na szlaku, dlatego taki sprzęt jest niezbędny.