piątek, 18 styczeń 2019

Wsparcie dla bloga:

Pogoda na świecie

Podziwianie Kwitnącej Wiśni w Japonii

Planując wycieczkę do Japonii warto wziąć pod uwagę wyjątkowe w kulturze Japonii święto Podziwiania Kwitnącej Sakury (odmiana wiśni). Japończycy zwykli urządzać wówczas festyny, które ciągną się od końca marca, niemal do połowy kwietnia. Choć nie jest wówczas szczególnie ciepło, bo temperatura powietrza to ok.15ºC, mieszkańcom Archipelagu to nie przeszkadza i urządzają pod sakurami pikniki oraz festyny. Sakury kwitną zaś tak pięknie, że nie jeden europejczyk się już w nich zakochał.

 

Kwitnące kwiaty podziwiać będziemy przy 15ºC, jednak wówczas klimat będzie przystępny dla Europejczyków, deszcz nie będzie nam towarzyszył zbyt często. Jeśli zdecydujemy się odwiedzić Japonię w okresie letnim, musimy liczyć się z dużą ilością opadów, bowiem wówczas kraj na wyspach nawiedzają monsuny. Wilgotność powietrza jest tak duża, że europejczycy często zapadają na zapalenie spojówek. Jest też parno, bowiem temperatury sięgają wówczas 35ºC. Pamiętajmy jednak, że Japonia to rozległy geograficznie kraj i lecąc na Okinawę możemy liczyć na bardziej tropikalny klimat, zaś w Hokkaido możemy zaś spodziewać się maksymalnie 24ºC latem.

 


 

Australia w 14 dni

Biuro Podróży Kittana Glob (kittanaglobe.pl) proponuje nam wczesnowiosenny urlop w Australii. W ramach programu wycieczki mamy okazję zwiedzić najciekawsze miejsca tego kontynentu, oraz wygrzewać się na białych piaskach tamtejszych plaż.

 

Co zobaczymy?

Sydney – największe miasto Australii założone w 1788 r., z najbardziej znanym budynkiem Opery w kształcie muszli.

Port Douglas – miejscowość, w której zlokalizowany będzie nasz kurort to jedna z najbardziej znanych miejscowości wczasowych w Australii.

Adelajda oraz położone wokół miasta winnice.

 

Kiedy najlepiej wybrać się do Australii?

Luty to doskonały miesiąc na podróż po Australii temperatury powietrza średnio wynoszą 28 – 30 ºC za dnia, a nocą nie spadają poniżej 13ºC. Temperatura wody zaś to 25º C. Możemy też liczyć wówczas na słoneczną pogodę, słońce będzie nam przyświecać przez 7 godzin. Wybierając się do Australii w lipcu lub sierpniu musimy się liczyć z temperaturami na poziomie ok. 18ºC – pamiętajmy, że wówczas w Australii trwa zima!

 


Dominikana na wakacje

Dominikana to druga po Kubie największa wyspa na Haiti. Znajdują się tam liczne kurorty, które urzekają turystów z całego świata. Jednak wizyta na Dominikanie to nie tylko zachwycające plaże, ale również wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, będąc w Ameryce Łacińskiej warto zajrzeć to takich miejsc jak:

Santo Domingo

Higuey

Puerto Plata

 

Na Dominikanę w zasadzie można jechać w każdej porze roku, temperatury tam nie spadają poniżej 29ºC. Jeśli zależy nam na długim dniu to powinniśmy pojechać tam w marcu – dzień trwa wówczas 9h, jeśli natomiast pragniemy najcieplejszej wody to sierpień i wrzesień będą najlepszym wyborem.