piątek, 18 styczeń 2019

Wsparcie dla bloga:

Jak rezerwować hotele?

Miejsce noclegowe to dość istotny element każdej podróży, wygodne łóżko to podstawa, aby wyspać się i zebrać siły na kolejny dzień zwiedzania i odkrywania nowych miejsc. Dla tych, którzy nigdy nie musieli rezerwować hotelu, a stają przed takim wyzwaniem: krótki poradnik.


Jak znaleźć dobry nocleg?

Często warto skorzystać z polecenia znajomych, jeśli mamy taką możliwość. Jeśli nie, to warto odwiedzić strony pokroju booking.com czy tripadvisor, gdzie osoby, które już nocowały w tym czy innym hotelu dzielą się opiniami na jego temat.

 

Rezerwacja online

Na stronie booking.com można zarezerwować hotel w zasadzie jednym kliknięciem i bez konieczności wpłaty zaliczki zrezygnować z niej. Tego typu stron jest w sieci sporo, do formularza wpisujemy swoje dane, klikamy rezerwuj i czekamy na e-mail potwierdzający rezerwację.

W przypadku hoteli możemy też wejść na ich stronę i z tego poziomu dokonać rezerwacji. Jest to najłatwiejszy sposób rezerwacji wymagający minimalnej znajomości języka obcego.

Musimy też liczyć się niekiedy z koniecznością wpłaty zaliczki, aby rezerwacja zaczęła obowiązywać, najczęściej jest to 10% ceny pobytu, kwota ta odliczana jest od końcowej sumy za pobyt.